VmWare Windows Server 2012 Kurulumu & Uzak Masaüstü & İP Yapılandırmaları

VmWare Windows Server 2012 Kurulumu & Uzak Masaüstü Yapılandırmaları

Merhabalar bu gün sizlerle beraber vmware ile sanal makine oluşturup İP tanımlamaları yapıp sunucumuzu uzak masaüstü erişimine açmak için gerekli yapıladırma ayar ve izinleri yapcağız . 
Bu aşamada gerekli güvenlik duvarı ayarlamaları ve uzak erişime tamamen sunucumuzu açmış olacağız . Bu yapacağımız ilk adım ile windows server nedir ve gerçekten nasıl kurulur , yapılandırılır bu aşamayı gerçekleştireceğiz . Sonrasında sanal bir şirket kurup bu şirketin yönetim işlemlerini adım adım detaylı olarak yapacağız . 


Windows Server 2012 Standard (Server Core Installation)
Standard sürümün GUI olmayan, Server Core seçeneği

Windows Server 2012 Standard (Server with a GUI)
Standard sürümün Full GUI olan seçeneği

Windows Server 2012 Datacenter (Server Core Installation)
Datacenter sürümün GUI olmayan, Server Core seçeneği

Windows Server 2012 Datacenter (Server with a GUI)
Datacenter sürümün Full GUI olan kurulum seçeneğiKurulum başarıyla tamamlandıktan sonra sistem sizden şifre ve şifreyi doğrulama onayı isteyecektir .
Belirleyeceğiniz şifre unutmayacağınız bir şifre olmalıdır . Güvenlik sebebi ile sistem basit gördüğü şifreleri kabul etmez . Bu sebeple küçük , büyük harf sayı ve özel karakterler ile güçlü bir şifreleme oluşturunuz .  Sistem açılır açılmaz sizden ağ erişimi için onay isteyebilir , bu onay ekranı direkt olarak sağda sekme olarak ekrana gelebilir . Bu ekranı onaylayabilirsiniz .

İlk aşamada güvenlik duvarını kapatacağız . Gerekli uzak bağlantılar için vs. problem oluşturmaktadır . Bu aşamada uzak masaüstü erişimleri için izin vermeliyiz .Daha sonra gerekli ağ yapılandırmalarına ve ip yapılandırma ayarlarımızı yapalım . 

Artık sunucumuz uzak masaüstü erişimlerine açık hale gelmiştir . Bu aşamada Windows Server 2012 Kurulum işlemimizi ve ip ayarlarımızı da tamamlayarak sunucumuzu uzak erişimlere de açmış olduk .
Test edelim ; 


ibrahim

İbrahim Özdemir Blog

0 Comments: